Co spakować dziecku na zieloną szkołę?

Zielona szkoła to na pewno takie wydarzenie, które nasza pociecha będzie wspominała przez wiele lat. Co jak co, ale to jednak jeden z takich wyjazdów, którego najzwyczajniej w świecie nie zapomina się nigdy. W tym tekście napiszemy to, co warto spakować swojemu dziecku na zieloną szkołę, aby wszystko było w należytym porządku…

Wszystko, co potrzebuje dziecko

Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze to, że torba naszego dziecka nie może być zbyt duża. Lepiej zabrać mniej, aniżeli zmuszać swoje dziecko do nadludzkiego wysiłku, ciągania opasłej torby. Tak czy siak bardzo realny scenariusz jest taki, iż nasza pociecha nie wykorzysta wszystkich rzeczy, więc to tym bardziej pokazuje, że byłoby najlepiej, gdybyśmy bardzo racjonalnie podeszli do pakowania. Po prostu zielona szkoła nie trwa wiecznie, więc nie ma sensu pakować torby, jakby to był bardzo długi wyjazd, na drugi kraniec świata.

Komfort jest najważniejszy

Z jednej strony komfort zapewniamy swojemu dziecku wtedy, gdy nie dajemy mu zbyt dużo rzeczy ze sobą – po prostu torba nie jest wtedy duża. Jednak komfort to również takie ubrania, które są najzwyczajniej w świecie możliwie jak najbardziej wygodne. Spakujmy do torby luźne ubrania, nic odświętnego, nic co nasze dziecko zakładało wcześniej na uroczystości rodzinne, religijne, etc. Bardzo ważne jest również to, aby nasze dziecko miało ze sobą takie ubrania, które będą przypominały mu niejako dom. Po prostu nasza latorośl będzie zapewne tęskniła za domem rodzinnym, więc siłą rzeczy ubrania, ale również jakieś dodatki, zdjęcia, zabawki, muszą mu nieco przypominać dom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *