DIY: Shorty w stokrotki – idealne dla dziewczynek i nastolatek

Proste szorty – wiele dziewczyn, zwłaszcza w okresie dojrzewania marudzi, że zwyczajne, gładkie rzeczy nie są modne. Do tego, często nie chcą nosić dokładnie tego samego, co koleżanki. Szukając oryginalnego stylu naszej córki, możemy jej w tym pomóc. Wspólnie wykonajmy naprawdę odlotowe jeansowe spodenki z motywem biało-żółtych stokrotek. Dzięki temu, nie dość, że spędzimy z naszą córką wspólnie czas, to jeszcze pomożemy jej stworzyć coś absolutnie oryginalnego. Dodatkowo wszystko to odbędzie się naprawdę niskim kosztem. Sprawdź, jak wykonać spodnie w kwiatki!

Liczy się współpraca

Przede wszystkim zagoń do pracy swoją pociechę. Wspólne przygotowanie będzie okazją, aby się zbliżyć, a jednocześnie porobić coś razem. Przede wszystkim zgromadźcie potrzebne rzeczy:

  • stare, gładkie szorty
  • pędzellki o dwóch grubościach
  • farby tekstylne – białą i żółtą
  • dobre nożyczki
  • szablon do odrysowania kwiatka
  • folię samoprzylepną
  • ołówek
1
Źródło: Pinterest

Za pomocą ołówka odrysuj na folii kształt kwiatka, którego chcesz namalować na spodenkach. Przygotuj sobie kilka szablonów albowiem każdy z pewnością pobrudzi się podczas malowania. Delikatnie wytnij środek, tak by pozostał jedynie kontur kwiatka – wypełnimy go kolorem. Następnie ponaklejaj szablony na spodenkach, w miejscach, w których chcesz namalować stokrotki.

Wykonujemy stokrotkowe spodnie
Źródło: Pinterest

Teraz kolej na dziecko! Dokładnie niech wypełni środek szablonu białą farbą do tekstyliów. Nie pozostawiajcie niepomalowanych fragmentów. W ten sposób uzyskacie ładne, bielutkie stokrotki. Następnie żółtą farbą domalujcie środek.

Źródło: Pinterest
Źródło: Pinterest

Zróbcie to dopiero wtedy, gdy farba już całkowicie wyschnie inaczej będzie się rozmazywać. Na sam koniec zdejmijcie szablon. Jeśli na opakowaniu farb nie jest napisane inaczej – zaprasuj przygotowany nadruk żelazkiem. Wcześniej umieść między nim a urządzeniem ręcznik papierowy albo papier do pieczenia.

krotkie spodenki w stokrotki
Źródło: Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *